Zalety wypoczynku w Dziwnowie

Dziwnów to tak właściwie niewielkie miasteczko położone tuż nad samym Bałtykiem. Od miasta szeroką i czystą plaże oddzielają wydmy. Turyści mogą tu podreperować swoje zdrowie, spacerując wzdłuż akwenów wodnych, przesyconych jodem oraz licznych lasów, okalających miejscowość.
 

W Polsce Dziwnów zdobywa coraz większą popularność głównie wśród żeglarzy. Wszystko za sprawą nowo wybudowanych przystani jachtowych. W 2012 roku do użytku oddano Przystań Sezonową przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Zapewniono miejsce na ponad 30 jednostek morskich. Żeglarze mają dostęp do doskonałej infrastruktury sanitarnej oraz technicznej. Razem z portem jachtowym tworzą Marinę Dziwnów. Latem odbywają się tu liczne imprezy, jest to również część Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Wspomniany już port jachtowy do użytku został oddany z kolei w 2013 roku. Na żeglarzy czeka ponad 60 miejsc do cumowania, cofniętych w głąb lądu poza silnymi prądami morskimi. W Dziwnowie gruntownie też przebudowano tradycyjny port rybacki. W 2015 roku stworzono ponad 40 boksów rybackich, chłodnię oraz miejsce, gdzie turyści mogą zakupić ryby prosto od rybaków powracających z połowu.

Dziwnów przyciąga turystów z całego kraju przede wszystkim na piękną, piaszczystą i jedną z najczystszych plaż w Polsce. Nie są to puste słowa. Plaże w Dziwnowie zostały uhonorowane certyfikatem Niebieskiej Flagi. Dziwnów posiada aż 18 km linii brzegowej, wśród nich wymienić możemy kąpieliska w Dziwnowie, Dziwnówku, Łukęcinie oraz Międzywodziu. Kąpieliska są strzeżone przez ratowników. Na miejscu znajdują się również liczne wypożyczalnie sprzętu do uprawiania sportu wodnego. Wzdłuż linii brzegowej na grzbiecie wydmy wybudowano piękną i szeroką promenadę z doskonałym oświetleniem oraz ławkami do odpoczynku i podziwiania nadmorskiego krajobrazu.

Zachodnie krańce miejscowości graniczą z Wolińskim Parkiem Narodowym. Najlepiej z Dziwnowa wybrać się do tego miejsca rowerem. Szlaki wiodą przez wspaniałe okoliczności przyrody. Na uwagę zasługuje zwłaszcza Martwa Dziwna, dawne ujście rzeki do Bałtyku. Na skutek lądotwórczej działalności prądów morskich naturalne ujście ulegało spłyceniu. Na początku ubiegłego wieku wybudowano nowe ujście, a stare pozostawiono naturalnemu biegowi rzeczy. Dzięki temu powstało piękne, wrzecionowe jezioro. Jeszcze do niedawna można było się tu kapać. Obecnie jest to obszar objęty ochroną.

Nawet jak na nadmorskie miejscowości, powietrze w Dziwnowie jest wyjątkowo przesycone jodem. Dzięki temu miejscowość wykazuje walory uzdrowiska. Wachlarz noclegów Dziwnowa składa się bowiem z ośrodków wypoczynkowych, ale też rehabilitacyjnych i leczniczych. Pobyt w miejscowości polecamy zwłaszcza tym, mającym problemy z chorobami dróg oddechowych. Dziwnów składa się z ponad 20 tys. kwater w obiektach o zróżnicowanym standardzie. Ośrodki wypoczynkowe sąsiadują z luksusowymi hotelami i apartamentami.
 

4 komentarzy

 1. Halika

  Ja byłam kilka lat temu w Dziwnowie podczas turnusu rehabilitacyjnego, wspaniałe miejsce, bardzo ładne i atrakcyjnie zlokalizowane

  Odpowiedz
 2. Dionizy

  W Dziwnowie są same zalety, ja również polecam. Również dla młodzieży, takiej jak wy : )

  Odpowiedz
 3. Aline

  Byłam i podczas noclegu w Dziwnowie zachęcam, żebyście się wybrali na rejs po Bałtyku

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>